Zeleni grad na Poljani podijelio tisuću vrećica: ‘Bez plastike ne možemo, ali bez plastičnih vrećica nije teško’

U povodu Međunarodnog dana protiv plastičnih vrećica Zeleni grad je u utorak na Poljani ispred ulaza u Perivoju Roberta Visianija podijelio tisuću ekoloških platnenih višenamjenskim vrećica.
Podjelu smo organizirali sa ciljem edukacije javnosti o štetnosti plastičnih vrećica i zamjeni istih.
– Plastika se pokazala kao opasna za sve žive organizme, a tek ćemo vidjeti dugoročne posljedice. Treba sanjiti uporabu plastike, a jednostavan način koji svatko može napraviti je da se smanji broj plastičnih vrećica koje ljudi nose ili kupuju za spizu. Nažalost, ne možemo živjeti bez plastike, ali možemo bez plastičnih vrećica – reko nam je šibenski dogradonačelnik Danijel Mileta.
Pozivamo sugrađane da svoje plastične vrećice zamjene sa ekološkim platnenim višenamjenskim vrećicama.

Autor fotografija: M.G./ŠibenikIN